To prawda, że umiejętność pakowania walizki przydaje się przez cały rok. Jesteśmy w stanie zagwarantować, że pakowanie bagażu nie należy do rzeczy przyjemnych a walizka mimo, że posiada olbrzymi rozmiar nie zawsze współpracuje w zapięciu suwaka. Jak temu zaradzić?

Wycieczka z przyjaciółmi, rodzinna bądź służbowa wcale nie musi oznaczać bagażowej katastrofy. Kluczem do sukcesu są magiczne tricki oraz dokładnie obmyślana checklista. Nie musimy upychać całej zawartości szafy do malutkiej walizeczki. Na świecie istnieją różne typy ludzi. Do sporego uproszczenia można podzielić ich na 2 grupy – tych, którzy biorą rzeczy najpotrzebniejsze i tych, którzy muszą koniecznie zabrać całą swojej garderobę i łazienkę. To błąd! Pierwsza zasada pakowania brzmi – wybieraj mniejsze rozmiary. Jeśli jedziesz na weekend nad morze, po co 1 litr szamponu do włosów? Z pomocą przychodzą mini wersje z popularnych sklepów jak Sephora czy eZebra. Niezłym hitem są też bezbarwne puste buteleczki, do których przelewa się różne kosmetyki czy perfumy. Kuferki damskie z kosmetykami potrafią zadziwiać wielkością, dlatego starajmy się kupować rzeczy 2in1. Często pudry w kamieniu są połączone z lusterkiem, pomadka w sztyfcie z drugiej strony może posiadać pomadkę ochronną a paletka poza cieniami zawiera bronzer. Kreatywność nie zna granic a wolne miejsce można przeznaczyć np.na wygodne obuwie. Słowo minimum jest na wagę złota. Mężczyźni mają spore ułatwienie. Im potrzeba min. 3 par obuwia – wygodne adidasy, klapki na plażę i efektowne letnie półbuty na wypad na miasto.

Podróż z plecakiem

A dziewczyny ? Za wszelką cenę starają się zmieścić w pękającej walizce szpilki zamszowe, skórzane, na platformie, na koturnie i jeszcze więcej! Przyznajcie się, która tak nie robi? Starajmy się ograniczyć do 4-5 par maksymalnie. Wygodne sandałki na co dzień, trampki na drogę, japonki na plażę i koturny lub szpilki doskonałe na klubowe wojaże. W sklepie Renee znajdziemy obuwie na każdą kieszeń. Są tam buty modne, wygodne i nie drogie. A o to przecież chodzi na wyjazdach, prawda? Czas powrócić do wcześniej wspomnianej checklisty. Jak zacząć ją pisać? To proste. Na początek należy wyodrębnić kategorie, na który podzielimy nasz asortyment wyjazdowy. Dziewczyny przeważnie dzielą je na następujące kategorie: dokumenty, kosmetyki kolorowe i pielęgnacyjne, ubrania, bielizna, buty, torebki, apteczka, zestaw na plażę oraz różnorodności. Ta ostatnia grupa to niezła mieszanka elektroniki, przyborów i gadżetów. Mogą to być rzeczy jak suszarka, ładowarki, parasol, szczotka, chusteczki, książki, soczewki, płyn, maszynka do golenia itd. Po wypisaniu powyższych elementów checklisty należy przeczytać ją jeszcze raz i dokładnie poddać analizie czy aby na pewno wypisane rzeczy są konieczne. A może suszarkę zabiera nasza koleżanka a chłopak bierze dodatkowe 4 ręczniki? Taka lista najważniejszych rzeczy to świetna sprawa, a poprzez następujące po sobie skracanie listy czy obmyślanie jak połączyć coś razem – można do walizki włożyć jeszcze więcej.

Wittchen ma dla Was nawet 50% taniej na wyprzedaży! Walizka też musi być odpowiednio zaprojektowana i posiadać tajne skrytki. A jeśli sporo obcięta cena z wyjątkowo wysoką jakością ma nam umilić pakowanie i sam wyjazd to warto zaryzykować. Wytrzymałe kółka, dwustopniowy uchwyt, swoboda prowadzenia bagażu. Zewnętrzne kieszenie pomieszczą drobne rzeczy, bez konieczności otwierania komory głównej. Dodatkowy super design walizek zapewnia bycie trendy nawet na wakacjach. Pakowanie może być łatwe, należy tylko nauczyć się jak to robić. Olbrzymim ułatwieniem są także opakowania i siatki, w które należy pakować większość rzeczy. Wtedy nic się nie pobrudzi a wszystko się zmieści. Jeśli nie chcecie aby Wasz facet po raz kolejny wyśmiewał moment jak próbujecie upychać tonę ubrań do małej walizki na kółkach, zróbcie wrażenie i już teraz spiszcie checklistę wielokrotnego użytku! Zaoszczędzony czas można przeznaczyć na obmyślanie trasy wycieczkowej, zamiast ubolewać nad tym, że suwak już dawno zapięty a za naszymi plecami czeka samotny szampon…