Trudno wyobrazić sobie świat bez Internetu. Prawda jest taka, że jesteśmy związani z Siecią bliżej niż sądzimy. Na każdym kroku jesteśmy online – przerwy w szkole, oczekiwanie na tramwaj czy łapanie Wi-fi w galerii handlowej. A może by tak zacząć wykorzystywać elektronikę w ciekawszy sposób i poświecić czas na naukę języka? Brzmi mało zaskakująco ale nie z Lerni. Są to zajęcia zdalne do nauki języków obcych online. Dostępne są przez aplikację mobilną bądź przeglądarkę. Jazda w tramwaju, pociągu czy okienko na uczelni wcale nie musi wiązać się z lenistwem. Lerni to dowód na to, że nauka może być przyjemna!

Jak działa Lerni? To proste. Rozpoczęcie nauki w aplikacji Lerni jest szybkie i potrafi wciągnąć na długi czas. Krótką instrukcję ( tekstowo-obrazkową) przedstawiamy poniżej.

1) Wchodzimy na stronę https://lerni.us/

1

2) Spoglądając na dolną część strony głównej naszym oczom ukaże się czerwony przycisk. Klikamy w niego, jeśli mamy chęć rozpocząć test kursu online przez 7 dni za złotówkę.

2

3) Po kliknięciu pojawi się pusty formularz do wypełnienia. Jedyne co musimy zrobić to wpisać dane o które jesteśmy poproszeni. Jest to całkowicie bezpieczne. Korzystamy z Lerni tak długo jak chcemy, bez żadnych zobowiązań i umów. Należy pamiętać, że po upływie tygodnia – karta zostanie obciążona miesięczną opłatą, dlatego jeśli nie mamy zamiaru kontynuować nauki z Lerni dezaktywujemy ją w odpowiednim momencie trwania testu.

3

4) Formalności za nami. Teraz mamy okazję wybrać język, którego zamierzamy się nauczyć bądź podszkolić. Do wyboru mamy różne warianty językowe, które umieszczone są w górnym, lewym rogu strony:

4

5) Czas na rozpoczęcie nauki. Lekcja pierwsza to alfabet. Klikamy Rozpocznij Naukę.

5

6) Widzimy różne słowa w wersji angielskiej z dopiskiem tłumaczenia po polsku. Atutem aplikacji jest widok głośnika, za pomocą którego Speaker uczy nas w jaki sposób wymawiać dane słowo. Aby uruchomić głos Speakera, wystarczy jedno kiknięcie w wyżej wspomnianą ikonkę.

6

7) Powyżej czeka mały test co udało nam się zapamiętać. Rozwiązujemy po kolei po to, aby płynnie przejść do następnych lekcji.

7

8) Aplikacja Lerni poza listą słówek posiada sporo kreatywnych zadań np. filmowych, fotorelacji, kącik gramatyczny czy ćwiczenia do uzupełnienia.

9

10

9) Aplikacja zapamiętuje na jakim etapie się zatrzymaliśmy i zapisuje nasze dotychczasowe rozwiązane zadania.

Sporym ułatwieniem jest możliwość wyboru poziomu języka spośród 4 możliwych: A1, A2, B1,B2. Zdobywając nowe umiejętności i przechodząc w kolejne lekcje uczeń tworzy własny harmonogram pracy, który przypomina mu o jego realizacji. Lerni porusza najważniejsze etapy nauki – listę słówek, dialog, ćwiczenia, dyktando, kącik gramatyczny a nawet czytanie. Jesteśmy nauczycielami samych siebie i sami wybieramy od czego zaczniemy. Zalety Lerni można opisać za pomocą magicznej szóstki – nieograniczony dostęp do multimediów edukacyjnych, naukę w dowolnym miejscu i czasie, kursy gramatyczne, gry edukacyjne, testownie wymowy i najważnejsze – certyfikat językowy! Po ukończeniu każdego poziomu zdobywamy renomowany certyfikat, który potwierdzi nasze umiejętności językowe. Nauka z Lerni to wciągająca przygoda do której się wraca i ciężko opisać uczucie satysfakcji, kiedy bez największego problemu wytłumaczymy Alejandrowi drogę do motelu a Robertowi opowiemy dlaczego warto przyjechać do Polski.

Dla użytkowników Lerni bariera językowa z czasem zacznie zanikać a z każdym nadchodzącym rokiem coraz więcej uczniów zapragnie pochwalić się swoimi umiejętnościami językowymi. Nie dość, że komunikacja językowa będzie pestką to wystąpienie publiczne okaże się cudownym przeżyciem. Uruchom aplikację i już nigdy nie przepraszaj za swój angielski… Zapraszamy na przetestowanie aplikacji i warto sprawdzać kupony rabatowe na stronie CoupoRando.