Ociężałe komputery stacjonarne to już pieśń przeszłości –  obecnie jesteśmy świadkami prawdziwej inwazji tabletów na polski rynek. Spadające ceny i rosnąca wydajność tych urządzeń sprawiają, że coraz częściej zastępują one nie tylko telefony komórkowe, ale także komputery. Jak w zalewie nowych ofert i zniżek wybrać tablet dostosowany do naszych potrzeb? Aby urządzenie sprawiało nam jak najwięcej radości, należy wybierać je mając na uwadze kilka kryteriów. Przeczytaj na co zwrócić uwagę.

1. Wielkość ekranu

Nie ma nic gorszego niż urządzenie, które – kupione aby ułatwiać nam życie – przysparza dodatkowych zmartwień. W przypadku tabletów należy przede wszystkim zwrócić uwagę na wielkość ekranu. Do notowania czy czytania e-booków wystarczające może okazać się 6 cali, jednak jeśli chcemy także oglądać filmy, być może warto zainwestować w wyświetlacz o większej przekątnej (nawet do 10. cali). Koneserzy kina i głębokich barw powinni też zwrócić uwagę na rozdzielczość ekranu (im większa, tym lepiej – nawet do 2560 x 1600) oraz pomyśleć nad zakupem urządzenia z matrycą HD lub Full HD – np. Lenovo ThinkPad 10).

Lenovo ThinkPad

Producent: Lenovo
Model: ThinkPad 10
Przybliżona cena: 2423 zł
Gdzie kupić: x-kom

Przekątna ekranu: 10,1 cala
Rozdzielczość: 1920×1200
Dysk twardy: 64GB
RAM: 2GB
System operacyjny: Windows 8.1
Łączność z internetem: Wi-Fi

 

2. Wyposażenie

Tablet powinien być również wszechstronny. Niezbędne minimum to głośniki (oraz port słuchawkowy), wejście USB, aparat oraz kamera internetowa. Od jakości tych dwóch ostatnich zależeć będzie, czy nasz mini-komputer sprawdzi się na przykład jako narzędzie do prowadzenia telekonferencji. Warto zainwestować też w model z wejściem HDMI dzięki któremu będziemy mogli wyświetlać zawartość tabletu na większym (np. telewizyjnym) ekranie. Aby sprawdzić tabletową ofertę najlepszych sklepów odwiedź kategorię Elektronika na CoupoRando. Czekają tam również na Ciebie atrakcyjne zniżki!

3. Oprogramowanie

Należy pamiętać również o tym, że istotnym elementem każdego tabletu jest jego oprogramowanie. System operacyjny w dużej mierze decyduje o tym jak płynnie działać będzie urządzenie oraz do jakiego stopnia będziemy mogli ingerować w jego ustawienia. Rynek oprogramowania podzielili między siebie trzej producenci: Windows 8, Android i IOS. Pierwszy z wymienionych oferuje aplikacje znane z tradycyjnych pecetów czy laptopów (co z pewnością spodoba się osobom przywiązanym do interfejsu Windowsa), a pozostałe dwa to prawdziwi giganci rynku mobilnego oferujący aplikacje sprzedawane w setkach milionów sztuk.

4. Akumulator

Od jego wydajności zależeć będzie, jak długo przyjdzie nam cieszyć się urządzeniem. Zazwyczaj tablety wyposażane są w baterie litowo-jonowe, a czas ich działania zależy m.in. od pojemności. Co zrozumiałe, w tej konkurencji nieco lepszymi wynikami będą mogły pochwalić się urządzenia o mniejszych ekranach. Najlepsze modele, jak na przykład Samsung Galaxy Note 10.1 potrafią dostarczyć rozrywki w wymiarze HD przez około 10 godzin.

Samsung Galaxy Note 10.1


Producent:
 Samsung
Model: Galaxy Note 10.1 2014 Edition
Przybliżona cena: 1599 zł
Gdzie kupić: Media Markt

Przekątna ekranu: 10,1 cala
Rozdzielczość: 2560×1600
Dysk twardy: 16GB
RAM: 3GB
Łączność z internetem: Wi-Fi
Akumulator: Litowo-Polimerowy (8220 mAh) – 10h pracy


5. Cena

Jeśli już mowa o tabletach, to warto zwrócić uwagę na ich cenę. Ceny tabletów są bardzo różne – można znaleźć coś dla każdego, od kilku set złotych po kilka tysięcy. Ale my chcielibyśmy zwrócić uwagę na to, jak kupić tablet i nie przepłacić. Oczywiście warto tu przytoczyć akcję marki SAMSUNG z przed kilku dni. Samsung zdecydował się na bardzo dużą akcję promocyjną i sprzedawał swoje tablety – Galaxy Tab S 8.4 i Galaxy Tab S 10.5 – za połowę ceny! To akcja obok której ciężko przejść obojętnie.

Tablety Samsung promocja

Promocja na tablety dostępna była m.in w sklepach RTV Euro AGD, X-kom, Agito, Redcoon, Media Markt i Saturn.

Oczywiście nie można liczyć, że taka promocja powtórzy się szybko. Ale na tym przykładzie chcę pokazać, że warto szukać rabatów. Przeglądaj regularnie CoupoRando, a szczególnie sklepy elektroniczne i sprawdź jakie kody rabatowe przygotowaliśmy dla Ciebie. Już dziś przejrzyj kody rabatowe Komputronik – a może znajdziesz coś dla siebie?