Spektakularne metamorfozy są domeną gwiazd. Od zawsze Hollywood kojarzył się z nienagannym wyglądem oraz figurą fit. Każdy celebryta Hollywood chce być dostrzegany i dlatego ich menagerowie postawili na diety i zdrowy styl życia.

Od niedawna dużą popularnością cieszy się nowy suplement diety- młody, zielony jęczmień. Ta „zdrowa moda” w bardzo efektywny sposób oczarowała świat i coraz większą popularnością cieszy się również w Polsce.  Przetworzony zielony jęczmień jedzą już nie tylko hollywoodzkie gwiazdy czy nowojorskie joginki, ale również jak wykazują badania stało się to  bardzo dobrą perspektywą dla wszystkich, którzy chcą odżywiać się w bardziej świadomy sposób i pragną uzyskać większe efekty podczas odchudzania.

Już w starożytnym Rzymie zielony jęczmień był znany jako suplement diety i  cieszył się dużym zainteresowaniem wśród gladiatorów, którzy używali go przed walkami, jako środka dopingującego.

Przetworzony młody jęczmień jest prawdziwą bombą witaminową. Szklanka napoju uzyskanego z łyżki proszku z młodego jęczmienia zaopatruje nas w tyle witamin, minerałów i enzymów, ile zawiera cała główka brokułów. Zawiera on bardzo dużą ilość potasu, wapnia, magnezu oraz pięć razy więcej żelaza niż zwykła pszenica. Posiada witaminy z grupy C, E i B. Ponadto jest bogaty w selen, który zapobiega nowotworom oraz doskonale reguluje procesy trawienne, dzięki dużej zawartości błonnika.

Jednak co wyróżnia go wśród innych zdrowych pokarmów? Otóż wysoka zawartość chlorofilu jest tutaj odpowiedzią i kluczem do sukcesu. Chlorofil ma skład podobny do hemoglobiny, co sprawia , iż jest doskonale przyswajany przez człowieka. Chlorofil nie tylko pobudza pracę serca, układ naczyniowy, ale również pracę układu trawiennego, macicy oraz płuc. Oprócz tego działa przeciwzapalnie i dezynfekująco.

Zielony jęczmień można śmiało nazwać królem antyoksydantów, ponieważ posiada glikozylisowiteksynę, która działa przeciw rodnikom, co w konsekwencji hamuje starzenie się oraz chroni przed wieloma nowotworami.

Jednak to nie wszystko: jak wykazują badania naukowców z uniwersytetu tokijskiego cząsteczki wchodzące w skład soku z zielonego jęczmienia wykazują zdolność odbudowywania DNA komórkowego, a to oznacza, że regeneruje uszkodzone geny i może odbudowywać również uszkodzone struktury naszej skóry.

Młody jęczmień spożywa się w formie sproszkowanego soku, który wystarczy zmieszać ze szklanką wody mineralnej.

Tak więc i Ty postaw na „Życie w Stylu FIT” i w odpowiedni sposób przygotuj się na nadejście wiosny. Przejrzyj ofertę naszych sklepów z działu zdrowie i uroda i skorzystaj z oferty sklepu Coś dla Zdrowie, który proponuje Ci to hollywoodzkie cudo jakim jest młody zielony jęczmień.