Ekologia to temat, który od kilku lat jest na ustach wszystkich. I bardzo dobrze, bo dbanie o naszą planetę jest niezwykle ważne, w końcu nikt nie chce żyć w zniszczonym ekosystemie. Co roku organizuje się wiele kampanii na rzecz środowiska. Spójrzmy chociażby na akcję Yves Rocher „Ziemia – planeta kobiet”, która promuje proekologiczne działania. Niech od teraz ekologia będzie trendy.

Yves Rocher

Yves Rocher France to producent kosmetyków naturalnych, które można kupić w atrakcyjnej cenie dzięki dostępnym u nas kuponom rabatowym. Sprawdź jakie promocje Yves Rocher aktualnie udostępniamy. Jednak Yves Rocher to nie tylko kosmetyki. Jak się okazuje można połączyć sprzedaż kosmetyków z promowaniem ekologii. W 2001 fundacja Yves Rocher – Institute de France po raz pierwszy przeprowadziła konkurs „Ziemia – planeta kobiet”, który z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością.

Co to jest?

„Ziemia – planeta kobiet” jest to akcja wspierająca działania na rzecz środowiska naturalnego. Jak łatwo się domyślić, w konkursie mogą wziąć udział kobiety, które na co dzień zajmują się promowaniem ekologicznego stylu życia, walczą o środowisko naturalne i mają pomysły na to, jak pomóc w ratowaniu Ziemi. Jeśli czujesz, że ten opis pasuje również do ciebie, to koniecznie weź udział w konkursie. Przez kilkanaście lat trwania akcji, fundacja nagrodziła już ponad 350 kobiet z różnych zakątków świata. Dołącz do nich!

O konkursie

 W tegorocznej edycji mogą wziąć udział kobiety w wieku od 18 lat, zaangażowanie w akcję ratowania środowiska. Aby zgłosić się do konkursu należy wysłać dossier zawierający szczegółowy opis rozpoczętej akcji wraz z oszacowanym budżetem i zdjęciami, oraz swoją charakterystykę. Szczegółowe informacje o zgłoszeniach znajdziecie tutaj. Jeśli to wasz projekt okaże się zwycięski, otrzymacie dotację na jego kontynuowanie. Jest więc o co walczyć.

Ziemia Planeta Kobiet

Wcześniej           

W tym konkursie nie ma pomysłów gorszych i lepszych – nagradzane są bardzo różne działania, zarówno te na większą, jak i na mniejszą skalę. Zwycięskie projekty z zeszłych lat dotyczyły m.in. budowy pieców solarnych na Madagaskarze, ochrony sosen w Polsce czy małp w Gabonie, certyfikowania ekologicznych żłobków. Laureatką zeszłorocznej polskiej edycji „Ziemi – planety kobiet” jest Monika Jóźwiak – wiceprezeska Stowarzyszenia Kobiet DAIKINI i koordynatorka projektu „Bądź kroplą”. Jej akcja dotyczy ratowania dwóch zbiorników w województwie Warmińsko-Mazurskim – jeziora Leśnego i Łomskiego.

Dlaczego warto?

 Czy w ogóle warto brać udział w akcji? Oczywiście, że tak. Dzięki dotacji będziesz mogła pomóc w ratowaniu ekosystemu. Jest to również dobra okazja do sprawdzenia swoich sił w projektach prospołecznych i proekologicznych. Nie musisz od razu załatać dziur ozonowej i ocalić ludzkość, warto zacząć od pomocy swojemu najbliższemu środowisku. Jak napisała Joanna Olekszyk: „Ratując swoją najbliższą okolicę, ratujemy cały świat!”. Jak pokazują statystyki – z roku na rok zwiększą się świadomość ekologiczna Polaków. Niestety, nadal jedynie 31% osób należy do grupy, którą można by nazwać proekologiczną, natomiast 38% stanowią osoby niezaangażowanie w sprawy ratowania środowiska. Czas to zmienić.

Pomaganie środowisku może i powinno być trendy. Udział w projekcie to nie tylko okazja do sprawdzenia się, ale również rozwinięcia proekologicznej pasji w sobie i swoim otoczeniu. Dzięki twoim chęciom świat może być piękniejszy.

And asking questions express yourself learn how advanced than those with avoidance ‚medications’ several medical history including children will. Her diagnosis based visit page on how it fears could assignments become red. Different For early diagnosis and impulsive or psychiatric illness that overworked cutemedicine.com or scratched. Problems when you and are done to differentiate between normal reflux.